PIENIĄDZE NA DOWOLNY CEL!

SZYBKO I BEZPIECZNIE

Postanowienia noworoczne , czyli jak wytrwać w oszczędzaniu?

data dodania: 2020-01-21

 Gdy opadną sylwestrowe emocje i ucichną fajerwerki po raz kolejny przyjdzie nam się zmierzyć z noworocznymi postanowieniami.

Co zrobić aby od słów przejść do czynów?

Najlepiej wybrać taki cel, który łatwo zrealizować i zaprocentuje w przyszłości…czyli oszczędzanie!

 

Skłonność do oszczędzania zależy nie tylko od tego, ile zarabiamy. Większe znaczenie ma to, jak postrzegamy nasze dochody, jaki mamy charakter oraz czy posiadamy zdolność do samokontroli. Zmieniając swoje nastawienie możemy sprawić, że łatwiej będzie nam wytrwać w oszczędzaniu.

Na początek bardzo ważne jest planowanie wydatków. Można spisać wszystkie wydatki (nawet najmniejsze) z całego miesiąca. To pokaże słabe miejsca naszego budżetu i będziemy widzieli, ile pochłaniają nam stałe opłaty, ile zakupy, a ile drobne przyjemności. Dzięki temu można zaplanować kwotę, którą jesteśmy w stanie odłożyć. Najlepiej odkładać co miesiąc stałą kwotę albo określony procent dochodów, pozwoli to na wyrobienie nawyku systematycznego oszczędzania.

Dobrym rozwiązaniem są też proponowane przez niektóre banki programy oszczędnościowe, które zaokrąglają kwoty w dokonywanych płatnościach, a końcówki transakcji trafiają na specjalny rachunek oszczędnościowy.

Oszczędzanie - prawdopodobnie najlepsze postanowienie noworoczne

Po pierwsze odkładanie pieniędzy wbrew pozorom nie jest wcale trudne. Jest dla wszystkich. Nawet dla tych, którzy myślą, że ich na to nie stać. Po drugie wymaga od nas tylko odrobiny motywacji. Wystarczy wybrać odpowiednią metodę i po czasie oszczędzanie wejdzie nam w nawyk.

 

 

Siedziba główna

Ganu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
25-370 Kielce
ul. Żeromskiego 25/4
NIP: 959-194-22-17

Nasze placówki

Posiadamy aż 15 placówek
w 5 województwach!

Stosowanie do obowiązków informacyjnych nałożonych przepisami prawa firma Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,
iż w zakresie pośrednictwa w udzielaniu produktów finansowych współpracuje z nastepujacymi pożyczkodawcami:
NG Partners Sp. z o.o. oraz LS Nexum Sp. z o.o.

Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,iż w ramach pośrednictwa w zakresie udzielania produktów finansowych , współpracuje z następującymi pożyczkodawcami : NG PARTNERS Sp.zo.o. KRS: 0000574341, LS NEXUM Sp.zo.o. KRS:0000657839.
Ganu spółka z o.o. Sp.k. w ramach zawartych umów z ww. podmiotami otrzymuje wynagrodzenie oraz posiada umocowanie do zawierania umów o dany produkt finansowy.

Projekt i realizacja strony internetowej NET-atak
© 2023 Ganu spółka z o.o. Sp.k