PIENIĄDZE NA DOWOLNY CEL!

SZYBKO I BEZPIECZNIE

Jak nie zbankrutować przed Świętami? 5 sposobów na oszczędzanie

data dodania: 2019-12-11

Święta Bożego Narodzenia to często najbardziej stresujący okres w roku, również dla rodzin, które ich nie celebrują. Ceny w sklepach spadają albo rosną z dnia na dzień, promocja goni promocję. Z drugiej strony zdarzają się też „fałszywe” przedświąteczne rabaty, które tak naprawdę rabatami nie są, bo nie polegają na obniżeniu kosztu zakupu, a jedynie dodaniu chwytliwego hasła na sklepową witrynę. W tej sytuacji łatwo popaść w długi i stracić kontrolę nad domowymi wydatkami.

Przedstawiamy 5 propozycji jak nie popaść w długi w okresie przedświątecznym.

1) Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie jest wykonanie samodzielnie tego, co można kupić. Dotyczyć to może nie tylko bożonarodzeniowych ozdób, ale także własnoręcznego prezentu na święta.

2) Zastanawiając się, jaki prezent na święta kupić dziecku, mamie, babci, żonie - rozważcie, czy nie jesteście w stanie sami go wykonać! Taki podarunek od serca może przynieść wiele radości. Obdarowywana osoba na pewno doceni wasz wysiłek, nawet jeśli rezultat nie będzie idealny.

3) To samo oczywiście dotyczy przygotowywanych na Święta Bożego Narodzenia dekoracji. Warto tę kwestię powierzyć dzieciom i pochwalić je, niezależnie od efektu prac. Dzieci mogą z powodzeniem wykonać popularne łańcuchy z kolorowego papieru, pomalować złotą farbką szyszki do powieszenia na choince czy wykonać gwiazdki jedną ze znanych technik origami.

4) Nie róbmy zakupów w dużych centrach handlowych, galeriach czy hipermarketach. Sklepy te kuszą licznymi promocjami, ale badania konsumenckie dowiodły, że im większy sklep, tym więcej w nim wydajemy. Ogromny wybór produktów w takich punktach sprzedażowych powoduje, że trudniej jest nam podejmować rozsądne decyzje. Bardzo często kupujemy wówczas rzeczy, które później lądują na strychu, w schowku albo w koszu na śmieci.

5) Zanim wybierzecie się na świąteczne zakupy, skorzystajcie z oferty którejś z internetowych porównywarek cen. Możecie też dokonać zakupów online, pamiętajcie tylko, by zamówień nie składać na ostatnią chwilę, wówczas wybrane produkty mogą nie dotrzeć do was na czas. 

Jeśli pilnie potrzebujecie gotówki na wybrany zakup, możecie rozważyć skorzystanie z oferty pożyczki krótkoterminowej. Wiele firm pożyczkowych w okresie przedświątecznym proponuje klientom bardzo atrakcyjne oferty np. pożyczkę z mniejszymi, atrakcyjnymi kosztami lub nawet całkowicie za darmo- bez żadnych ukrytych kosztów.

Siedziba główna

Ganu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
25-370 Kielce
ul. Żeromskiego 25/4
NIP: 959-194-22-17

Nasze placówki

Posiadamy aż 15 placówek
w 5 województwach!

Stosowanie do obowiązków informacyjnych nałożonych przepisami prawa firma Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,
iż w zakresie pośrednictwa w udzielaniu produktów finansowych współpracuje z nastepujacymi pożyczkodawcami:
NG Partners Sp. z o.o. oraz LS Nexum Sp. z o.o.

Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,iż w ramach pośrednictwa w zakresie udzielania produktów finansowych , współpracuje z następującymi pożyczkodawcami : NG PARTNERS Sp.zo.o. KRS: 0000574341, LS NEXUM Sp.zo.o. KRS:0000657839.
Ganu spółka z o.o. Sp.k. w ramach zawartych umów z ww. podmiotami otrzymuje wynagrodzenie oraz posiada umocowanie do zawierania umów o dany produkt finansowy.

Projekt i realizacja strony internetowej NET-atak
© 2023 Ganu spółka z o.o. Sp.k