PIENIĄDZE NA DOWOLNY CEL!

SZYBKO I BEZPIECZNIE

Dzień Mamy- pomysł na prezent

data dodania: 2019-05-22

Dzień Mamy - pomysł na prezent

Kiedy wypada Dzień Mamy? Jak co roku w Polsce obchodzimy go 26 maja. To święto mające na celu podziękowanie wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie dzieci.

Dzień Mamy obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie i jest świętem ruchomym - tzn. jest obchodzony w różnych terminach.
W niektórych państwach np. w Rosji, Bułgarii, Serbii, Słowenii czy Wietnamie nie ma osobnego Dnia Mamy, jest on obchodzony tylko w ramach Dnia Kobiet 8 marca.

Kiedy wypada Dzień Mamy?

Po raz pierwszy dzień, podczas którego w szczególny sposób honorowano mamy, obchodzony był w czasach starożytnych Greków i Rzymian. Odbywały się wtedy uroczystości ku czci matek-bogini, które były także symbolem płodności i urodzaju. Zwyczaj ten, ze względu na zakaz czczenia innych bogów, został zniesiony po przejściu tych krajów na chrześcijaństwo. Potem dzień mamy zaczął być obchodzony w siedemnastowiecznej Anglii.

Dzień Mamy w Polsce wypada w niedzielę 26 maja. Wcześniej, w czasach przedwojennych, nie było ustalonej jednej daty obchodów święta matek - chociaż zazwyczaj dzień ten wypadał w połowie maja. Organizacją pierwszych uroczystości z okazji Dnia Mamy w Polsce zajmował się Polski Czerwony Krzyż. Później ustalono jedną datę, 26 maja, która obowiązuje do tej pory.  

Jakie prezenty kupić z okazji Dnia Mamy?

W tym dniu mamy zwykle obdarowywane są przez swoje dzieci kwiatami, laurkami i innymi prezentami wykonanymi własnoręcznie.
W zeszłym roku w Polsce Dzień Mamy obchodziło 11 milionów mam.

Jaki prezent kupić mamie?
Najwięcej osób kupuje na Dzień Mamy kosmetyki. Chodzi tu w szczególności o produkty droższych marek - takie jak specjalistyczne kremy oraz perfumy. Bardzo popularne są także pakiety zabiegów pielęgnacyjnych w SPA, zabiegi kosmetyczne czy masaż. Część osób kupuje tego dnia także prezenty związane z domem lub drobne AGD, zwykle są one połączone z zainteresowaniami mam lub ponownie z zabiegami pielęgnacyjnymi.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszą się także takie prezenty jak biżuteria, elektronika, płyty muzyczne, książki, bilety na koncerty czy upominki spersonalizowane. Poza tym dodatkowo z okazji Dnia Mamy dzieci organizują wspólne spędzanie czasu z rodzicami. Warto tego dnia zabrać swoją mamę do kina, teatru czy do restauracji.

Siedziba główna

Ganu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
25-370 Kielce
ul. Żeromskiego 25/4
NIP: 959-194-22-17

Nasze placówki

Posiadamy aż 15 placówek
w 5 województwach!

Stosowanie do obowiązków informacyjnych nałożonych przepisami prawa firma Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,
iż w zakresie pośrednictwa w udzielaniu produktów finansowych współpracuje z nastepujacymi pożyczkodawcami:
NG Partners Sp. z o.o. oraz LS Nexum Sp. z o.o.

Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,iż w ramach pośrednictwa w zakresie udzielania produktów finansowych , współpracuje z następującymi pożyczkodawcami : NG PARTNERS Sp.zo.o. KRS: 0000574341, LS NEXUM Sp.zo.o. KRS:0000657839.
Ganu spółka z o.o. Sp.k. w ramach zawartych umów z ww. podmiotami otrzymuje wynagrodzenie oraz posiada umocowanie do zawierania umów o dany produkt finansowy.

Projekt i realizacja strony internetowej NET-atak
© 2023 Ganu spółka z o.o. Sp.k