PIENIĄDZE NA DOWOLNY CEL!

SZYBKO I BEZPIECZNIE

8 Marca Dzień Kobiet

data dodania: 2020-03-04

Dzień Kobiet, jak co roku, przypada 8 marca. To coroczne święto obchodzone jest od 1909 roku i ma już głęboko zakorzenioną tradycję. Jeśli nie jesteście jeszcze przygotowani i nie macie pomysłu na prezent, przybywamy z pomocą.

 

Pierwszy Dzień Kobiet był obchodzony 28 lutego 1909 roku, kiedy został ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. A już od następnego roku to coroczne święto obchodzone jest prawie na całym świecie, w tym właśnie w Polsce. To dzień, w którym mężczyźni, choć nie tylko, obdarowują najbliższe ich sercu kobiety - partnerki, ale również mamy, babcie czy przyjaciółki.

Dzień Kobiet w Polsce.

Święto Kobiet 8 marca przed II wojną światową nie cieszyło się w Polsce zbyt dużą popularnością. Do rozpropagowania tego święta przyczynił się komunizm. 8 marca po wojnie służył aparatowi państwowemu do szerzenia propagandy. 8 marca promowana była praca kobiet. Dodatkowo państwo, a także fabryki wkupywały się w łaski kobiet. Te obdarowywane były "towarami luksusowymi" jak na tamte czasy. Oprócz goździka- ewentualnie tulipana- każda z pań otrzymywała kawę, rajstopy, czekoladę, ręcznik lub ścierkę. Początkowo tradycją było publikowanie tego dnia portretów kobiet różnych sektorów życia w naszym kraju, a w zakładach pracy czy szkołach święto było obchodzone obowiązkowo.

Dzień Kobiet na świecie.

W wielu krajach na całym świecie, podobnie jak w Polsce, obywatele obchodzą Dzień Kobiet. Mężczyźni wręczają kobietom bliskim ich sercu drobne podarunki - swoim partnerkom, ale także mamo, babciom czy przyjaciółkom. Najczęstszymi prezentami są kwiaty i słodycze, ale nie zawsze tak jest. We Włoszech tradycją jest na przykład prezent w postaci gałązki akacji srebrzystej. W Rosji najpopularniejszy prezent to również taka gałązka i czekolada. W Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Brazylii, Chorwacji, Czarnogórze, Rumunii, Mołdawii, Macedonii, Słowenii, Serbii i Węgrzech kobiety najczęściej dostają kwiaty. Czasami prezenty ofiarują swoim pracownicom również pracodawcy. Często obdarowane przez swoich uczniów zostają nauczycielki. W Portugalii i Rumunii często noc 8 marca grupy kobiet świętują na obiadach i przyjęciach "tylko dla pań". Co ciekawe, w Tunezji to święto obchodzony jest w inny dzień, bo 13 sierpnia.

 

Siedziba główna

Ganu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
25-370 Kielce
ul. Żeromskiego 25/4
NIP: 959-194-22-17

Nasze placówki

Posiadamy aż 15 placówek
w 5 województwach!

Stosowanie do obowiązków informacyjnych nałożonych przepisami prawa firma Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,
iż w zakresie pośrednictwa w udzielaniu produktów finansowych współpracuje z nastepujacymi pożyczkodawcami:
NG Partners Sp. z o.o. oraz LS Nexum Sp. z o.o.

Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,iż w ramach pośrednictwa w zakresie udzielania produktów finansowych , współpracuje z następującymi pożyczkodawcami : NG PARTNERS Sp.zo.o. KRS: 0000574341, LS NEXUM Sp.zo.o. KRS:0000657839.
Ganu spółka z o.o. Sp.k. w ramach zawartych umów z ww. podmiotami otrzymuje wynagrodzenie oraz posiada umocowanie do zawierania umów o dany produkt finansowy.

Projekt i realizacja strony internetowej NET-atak
© 2023 Ganu spółka z o.o. Sp.k