PIENIĄDZE NA DOWOLNY CEL!

SZYBKO I BEZPIECZNIE

5 cech rzetelnego pożyczkodawcy

data dodania: 2019-01-23

Możliwość pożyczenia pieniędzy daje nam wiele firm i banków, ale nie wszystkie zasługują na to, by powierzać im swoje zaufanie. Skoro pożyczkodawca wymaga od nas rzetelność w spłatach, powinien odwdzięczyć się tym samym i zagwarantować usługę godną zaufania.

Rzetelny pozyczkodawca powinien kierować się 5 cechami:

1. Jasne zasady udzielania pożyczki i jej spłaty

Rzetelny pożyczkodawca powinien jasno i w zrozumiały sposób przedstawiać klientom zasady, zgodnie z którymi otrzymują pożyczkę, a także warunki jej spłaty, włącznie z podaniem całkowitej kwoty, nieprzekraczalnego terminu zwrotu oraz konsekwencji, które wiążą się z opóźnieniem w płatności. Jeśli firma nie ma lokalnych oddziałów i udziela pożyczek tylko przez internet, wszelkich informacji powinni udzielać pracownicy Biura Obsługi Klienta. Klient powinien mieć poczucie, że pożyczkodawca dba o relacje z nim i działa w jego interesie, którym w tym wypadku jest realizacja potrzeby z pomocą pożyczonej kwoty.

2. Brak ukrytych kosztów

Wszystkie opłaty i prowizje, z którymi wiąże się branie pożyczki, powinny być przedstawione jasno i przejrzyście. Mówiąc prościej, w chwili zaciągania zobowiązania klient nie powinien mieć wątpliwości, jaką kwotę musi zwrócić. Na stronach banków i firm pożyczkowych często znajdziemy suwaki, dzięki którym ustalanie kwoty i okresu spłaty jest bardzo łatwe. Gdy to zrobimy, otrzymamy liczbę odpowiadającą całkowitemu kosztowi pożyczki z uwzględnienie RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która obejmuje wszystkie opłaty związane z zaciągnięciem zobowiązania.

3. Weryfikacja zdolności kredytowej

Rzetelny pożyczkodawca nie pożycza pieniędzy bez sprawdzenia wiarygodności kredytowej potencjalnego klienta. Kwota powinno być dostosowana do jego możliwości finansowych. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie scoringu. Pozyczkodawca może się dowiedzieć, czy dłużnik w przeszłości wywiązywał się ze spłat i na tej podstawie podjąć decyzję. Takie działanie służy obu stronom, ponieważ pozwala uniknąć wpadnięcia w pętlę zadłużenia.

4. Obecność w branżowych rankingach

Pożyczkodawca nie powinien działać w próżni. Wybierając go często kierujemy się opiniami znajomych, ale warto również rzucić okiem na zestawienia branżowe, które pokazują, jak oferta i ogólna działalność firmy wygląda na tle innych. Firm pożyczkowych jest mnóstwo, dlatego ważne jest, by z grona wielu wybrać tę, której można zaufać. Jeśli bank lub firma plasuje się w czołówce w swojej branży, można mieć względną pewność, że jest godna zaufania, ponieważ wiele osób skorzystało z jej usług.

5. Potwierdzenie wiarygodności

Bardzo ważnym krokiem jest uzyskanie wiarygodności przez pożyczkodawcę. Opinie innych, zadowolonych klientów informują, że firma działa zgodnie z zasadami Fair Play. Najważniejsze żeby sprawdzić czy firmy kierują się zasadą poszanowania dla klienta i rzetelnie informują o wszystkich warunkach spłaty i udzielania zobowiązania.

Mając na uwadze wszystkie powyższe kryteria, znalezienie rzetelnego pożyczkodawcy nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Siedziba główna

Ganu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
25-370 Kielce
ul. Żeromskiego 25/4
NIP: 959-194-22-17

Nasze placówki

Posiadamy aż 15 placówek
w 5 województwach!

Stosowanie do obowiązków informacyjnych nałożonych przepisami prawa firma Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,
iż w zakresie pośrednictwa w udzielaniu produktów finansowych współpracuje z nastepujacymi pożyczkodawcami:
NG Partners Sp. z o.o. oraz LS Nexum Sp. z o.o.

Ganu spółka z o.o. Sp.k informuje,iż w ramach pośrednictwa w zakresie udzielania produktów finansowych , współpracuje z następującymi pożyczkodawcami : NG PARTNERS Sp.zo.o. KRS: 0000574341, LS NEXUM Sp.zo.o. KRS:0000657839.
Ganu spółka z o.o. Sp.k. w ramach zawartych umów z ww. podmiotami otrzymuje wynagrodzenie oraz posiada umocowanie do zawierania umów o dany produkt finansowy.

Projekt i realizacja strony internetowej NET-atak
© 2023 Ganu spółka z o.o. Sp.k